SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Carafe à eau Balto
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixGlass bottle which can be used as a carafe
Simple design, short and wide profile
Flat neck delivered without cork by default (available as an option)
Can contain any type of non-carbonated drink
Deux formats sont disponibles au choix : 70 cl ou 100 cl
Special inks and high temperature firing for long-lasting marking
Suitable for intensive use in a professional environment
Important notice: fragile item delivered on pallets
Specific shipping costs (see below)
| Product reference | B364 |
|---|---|
| Material | Glass |
| Colour | Transparent |
| Size | 95x192mm (format 70cl), 95x257mm (format 100cl) |
| Weight | 750g (format 100cl), 600g |
| Marking | Screenprint |
| Printing colours | 1 to 2 colours max. |
| Max. printing area | 120x90mm (format 70cl), 130x110mm (format 100cl) |
| Delivery time | 4 weeks after proof approval |
| MOQ | 50 pcs |
| Origin | Germany |
B364
Delivery costs
Valable pour 1 point en France continentale (fourchette indicative de tarif HT selon le département de livraison) :
50 carafes 70cl : 80-120 €
100 carafes 70cl : 90-140 €
250 carafes 70cl : 140-210 €
500 carafes 70cl : 180-270 €
1000 carafes 70cl : 270-400 €
50 bouteilles 100cl : 90-130 €
100 bouteilles 100cl : 120-170 €
250 bouteilles 100cl : 180-250 €
500 bouteilles 100cl : 250-350 €
1000 bouteilles 100cl : 400-550 €













