SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Small light kitchen knife
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixHigh quality Solingen blade in stainless steel, straight and 6cm long
Coloured plastic (PP) handle
Knife supplied with its protective blade safety cover
Optional: packed by 2 units on paper card
| Product reference | A183 |
|---|---|
| Colour | Gris clair, Framboise, Jaune clair, Vert pistache, Blanc, Bleu, Noir |
| Material | Plastic |
| Size | 158x28x10mm |
| Weight | 22g |
| Packing | Box of 1300pcs |
| Delivery time | 5 weeks after proof approval |
| Printing colours | 1 to 2 colours max. |
| MOQ | 500 pcs |
| Origin | Germany, Poland |
| Max. printing area | 32x8mm |
A183
Delivery costs
Valid for delivery to 1 point in mainland France (indicative price ex. VAT) :
500 couteaux : 25 €
1000 couteaux : 40 €
2500 couteaux : 70 €
5000 couteaux : 120 €













