SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Mini cardboard lipbalm
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixLip balm packaged in a mini cardboard jar.
Model without any plastic, FSC certified and biodegradable cardboard.
Composition certifiée vegan, 100% naturelle à base de plantes.
| Product reference | A242 |
|---|---|
| Material | Paper |
| Colour | Natural |
| Size | 35x23mm |
| Weight | 10g |
| Delivery time | 4 to 6 weeks after proof approval |
| MOQ | 300 pcs |
| Marking | Fullcolour digital sticker |
| Printing colours | Fullcolour |
| Max. printing area | 26mm diam. |
| Origin | Germany |
| Shelf life | 2 years |
Delivery costs
Valid for delivery to 1 point in mainland France (indicative price ex. VAT) :
300 baumes : 18 €
500 baumes : 23 €
1000 baumes : 35 €
2500 baumes : 65 €
5000 baumes : 110 €







