SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Wooden butter knife
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixSimple spreading knife
Natural beech wood handle
Rounded blade made of tempered stainless steel
Marquage recommandé pour une durabilité optimale : Gravure laser
Made in France
Handwash only
| Product reference | B379 |
|---|---|
| Material | Wood, Metal |
| Colour | Natural |
| Size | 145x19mm |
| Weight | 20g |
| Marking | Laser engraving, Pad printing |
| Max. printing area | 30x8mm (manche), 35x10mm (lame) |
| Delivery time | 3 weeks after proof approval |
| MOQ | 100 pcs |
| Origin | France |
B379
Delivery costs
Valid for delivery to 1 point in mainland France (indicative price ex. VAT) :
100 couteaux : 15 €
250 couteaux : 20 €
500 couteaux : 25 €
1000 couteaux : 42 €







