SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Measuring jug 1L
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixRobust translucent plastic (PP).
With handle, spout and pre-printed scale (in mL).
Certified for food contact, and resistant to chemicals use.
Capacity of 1000ml – Also available in 2000ml and 3000ml version
Article volumineux : attention aux frais de port (disponibles ci-dessous)
| Product reference | A256 |
|---|---|
| Colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Size | 83/175x183mm |
| Weight | 100g |
| Packing | Box of 182 pcs |
| Marking | No marking, 1-colour screenprint, 2-colour screenprint |
| Printing colours | 1 to 2 colours max. |
| Max. printing area | 60x160mm |
| Delivery time | 5 weeks after proof approval |
| MOQ | 100 pcs |
| Origin | Poland |
A256
Delivery costs
Valid for delivery to 1 point in mainland France (indicative price ex. VAT) :
100 pichets : 35 €
250 pichets : 70 €
500 pichets : 120€
1000 pichets : 200 €




