SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Wooden lemon squeezer
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixNatural beech wood, compatible with food contact
For manual pressing of lemons and other small citrus fruits
Matériau sensible à l’humidité – entretien manuel recommandé
| Product reference | A168 |
|---|---|
| Colour | Natural |
| Material | Wood |
| Size | 155x35mm |
| Weight | 50g |
| Delivery time | 5 weeks after proof approval |
| Marking | No marking, Laser engraving |
| Max. printing area | 30x10mm |
| MOQ | 300 pcs |
| Origin | Czech Republic |
A168
Delivery costs
Valid for delivery to 1 point in mainland France (indicative price ex. VAT) :
300 presse-citrons : 25 €
500 presse-citrons : 40 €
1000 presse-citrons : 75 €
2500 presse-citrons : 160 €







