SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Measuring jug 3L
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixRobust translucent plastic (PP).
With handle, spout and pre-printed scale (in mL).
Certified for food contact, and resistant to chemicals use.
Capacity of 3000ml – Also available in 1000ml and 2000ml version
Article volumineux : attention aux frais de port (disponibles ci-dessous)
| Product reference | A258 |
|---|---|
| Colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Size | 116/230x256mm |
| Weight | 250g |
| Marking | No marking, 1-colour screenprint, 2-colour screenprint |
| Printing colours | 1 to 2 colours max. |
| Max. printing area | 80x200mm |
| Delivery time | 5 weeks after proof approval |
| MOQ | 100 pcs |
| Origin | Poland |
Delivery costs
Valid for delivery to 1 point in mainland France (indicative price ex. VAT) :
100 pichets : 90 €
250 pichets : 180 €
500 pichets : 300€
1000 pichets : 420 €




