SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Wooden pastry brush
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixFlat wooden pastry brush, with soft edible bristles.
A natural tool to prepare your marinades, icings... essential in the kitchen!
Standard width of 1 inch (also available in 0.5, 1.5 or 2 inches wide versions)
Handwash only
| Product reference | A270 |
|---|---|
| Material | Wood |
| Colour | Natural |
| Size | 200x24x5mm |
| Weight | 18g |
| Marking | No marking, 1-colour padprint, 2-colour padprint, Laser engraving |
| Printing colours | 1 to 2 colours max. |
| Max. printing area | 30x10mm |
| Delivery time | 3 weeks after proof approval |
| MOQ | 100 pcs |
| Origin | Germany |
A270









