SITE RÉSERVÉ AUX PROFESSIONNELS DE LA COMMUNICATION PAR L’OBJET hello@eurofacto.com / 01 84 20 05 68
Electricity tester screwdriver
Tarifs exclusifs revendeurMe connecter pour voir les prixThe classic and light version of the phase testers.
Teste les tensions de 125 à 250V grâce à son ampoule à incandescence intégrée.
Modèle testé et certifié CE.
Flat metal tip (3x65mm blade), with transparent plastic (SAN) shell.
Cap to choose from 3 or 6 standard colours (depending on the quantity), custom colours possible from 5000 units.
| Product reference | A212 |
|---|---|
| Colour | Blue, Black, Red, Yellow (from 1000pcs), Orange (from 1000pcs), Green (from 1000pcs) |
| Material | Metal, Plastic |
| Size | 140x15mm |
| Weight | 16g |
| Packing | Boîtes de 100 pcs |
| Delivery time | 4 to 5 weeks after proof approval |
| Marking | Sans marquage, Tampographie 1 couleur, Tampographie 2 couleurs, Tampographie 3 couleurs |
| Printing colours | 1 to 3 colours max. |
| Max. printing area | 32x5mm |
| MOQ | 250 pcs |
| Origin | Germany |
A212
Delivery costs
Valid for delivery to 1 point in mainland France (indicative price ex. VAT) :
250 tournevis : 18 €
500 tournevis : 25 €
1000 tournevis : 30 €
2500 tournevis : 70 €

















